SVÁŘECÍ, ŘEZACÍ A BODOVACÍ TECHNIKA, SERVIS, OPRAVY SVÁŘEČEK
Nejnovější články
Tak to tu ještě nebylo zveřejněno, ale už to musím zveřejnit.
Je tomu DESET let, kdy jsem "zachránil" firmu jenž vyrábí různé stavební prvky a součástí těchto prvků je izolační materiál POLYSTYRÉN. Tento tepelně těkavý materiál je třeba různě opracovávat tak, aby stavební prvky "zapadly" do izolace. Nebo obráceně. A to byl úkol, jenž se dá zvládnout, ovšem, jako vždy, je tu to známe ALE.
Majitel firmy, šikovný inženýr, si věděl rady a pořídil napájecí zdroj a k němu chlapi ve firmě udělali …
WMP 200, ZEZ Hořice rok výroby 1994 - inovace
Opět to začalo telefonátem. Je to v dnešní době běžný postup a já, jakmile telefon oznámí účastníka, ihned příjem aktivuji, neb zákazní byl a snad i je, vždy na prvním místě v podnikatelském prostředí.
Vynechám obvyklé fráze a přejdu ihned k věci. Jedná se opravu WMP 200. No, to snad nebude takový problém, dím já a v mé hlavě se rojí otázky:
- co máte za zařízení
- co je zásadní problém
- pošlete mi foto, abych věděl do jakého stavu zařízení…
Tento krát to byl dotaz e-mailem:
"máme v provozu
BODOVKU BP90
a jsou problémy se svárem. Podezdření je na jednotku řízení. Výsledky bodování jsou nestabilní a svár je nedokonalý. Je možné nám pomoci?"
Moje odezva byla kladná, avšak protějšek dostal "domácí úkol" zaslat foto:
- svařence
- bodovky
- jednotky řízení
proč? Na základě těchto indicií je možné seriózně přislíbit pomoc. Ze zkušeností je patrno, že mnozí majitelé mají zařízení, které jsem nikdy neviděl, nebo úpravy…
Doplněné články
BODOVÉ SVÁŘENÍ
To se v telefonu ozval ženský hlas. Úvod byl opatrný, nesmělý.
"Dovolala jsem se na servis svářeček?"
Potvrdil jsem, že ano a začala "zpověď" o co jde:
- jaká svářečka
- co je za problém
Paní v telefonu vše osvětlila a já vydal další pokyny /jako vždy/:
- nafotit špatný svařenec
- nafotit bodovku
Vždy je dobré a potřebné mít představu do čeho jdu a zda mám na to, že věc zvládnu.
Zde jsem byl "zastaven" a dostal otázku: ".... co bude můj servisní zásah stát....". Tuto…
Zdravím svářeče malého i VELKÉHO "formátu".
Dnes Vám chci představit pro mnohé z Vás známé zařízení z výrobního programu MEZ Brumov.
Nebudu zdržovat a z voleje ihned uvedu důvody proč vytahuji právě
UDIMIG 160
tak tedy:
1/ jednoduchá koncepce skříně
2/ silový transformátor navržen tak, aby nebyla potřebná tlumivka
3/ nemá tlumivku
4/ nemá ventilátor - využívá "komínového" efektu
5/ dostatečný manipulační prostor pro cívku drátu
6/ odolná a jednoduše opravitelná…
AEK - Delta Třebíč , AEK 160, AEK 180, AEK 350
zařízení, která se vyráběla firma DELTA Třebíč v dobách kdy ještě firmy: ALFAin, Kuhtreiber, Omicron neexistovaly.
Koncepce a některé prvky najdete do dnešního dne ve zmíněných firmách
Konstrukce přes mnohé nedostatky, v porovnáním s dnešními možnostmi a pokrokem, měla poctivé transformátory s vysokým DZ a některé konstrukce dokonce neměly TLUMIVKU, což ocení především Ti z vás kdo rozumí co obnáší návrh transformátoru pro svářečku CO2.
Dnes…
