Dotaz e-mailem

 

Dobrý den na vašich strankách jsem objevil na vás kontakt .Velmi by mně zajimal váš názor když sleduji na internetu jak se vyvařuji auta jak jim to jen krasně rozlije bod na tom slabem plišku nebo propalem horniho spoji dva plechy je to praxe nebo svářečka třeba pulsni Mám hobby Homer od Alfa řizeno dvěma kolebkovými přepinači jako většina hobbytu zda se mi to ovladani nic moc k regulaci začiná od 40A  Silnějši trubku výfuku to vcelku zvladne ,ale toto je mi ořišek svařim dlouho s wsp ale nechce se mi tahat ven podavač mám i kolečko na 0,8 Proto si ještě pořidil tuto malinkou Vim jak připrava a očista materialu je duležitá i 0,6 drat koupil misto 0,8 podavač vcelku chodi a měl by snad když tam vyrobce tu hračku dává postačit A podle vašich obrazku skvělý napad dodal pod hořák el pruchodku aby se to tak nelamalo .Euro zde nedává smysl Myslim že i Enhelka bude možná lepši má nižši A .Je nějaká možnost ten proud ještě doladit aby se lepe ten drat roztekal nebo sehnat  lepši svařečku invertor nebo možno i postarši klasiku??

      děkuji       Jirka  /jméno bylo změněno/

 

Dobrý den pane  Jiří,

když sledujete ta videa, kde tak perfektně sváří, tak se tam dotažte čím a jak to sváří a podle toho se zařiďte - ovšem to bude asi utopie.

Tady zasílám několik bodů k zamyšlení:

1. používaný plyn asi máte CO2 - nahraďte jej směsným plynem CO2+ Ar

2. používete drát 0,8. Při používání drátu 0,6 se oblouk bude chovat velmi nestabilně pokud JEN vyměníte drát a průvlak.

3. vaši HOBBY svářečku neznám, ale soudím podle Vašeho popisu, že je to výrobek z řady EINHELLů a ty mají svá úskalí, jak přes kopírák, stejná. Je zajímavé, že tato jednoduchá zařízení jsou schopna uspokojivě svářet - ve své kategorii hobby - ale tak, jak jsou vybavena, tak toho málo kdy dosáhnou. Souhlasím, že EURO přípojka je zbytečná, ovšem řešit tato zařízení tak, aby svářela s některými původními prvky je mnohdy nadlidské síly. Mám-li vzít záruku za opravu, tak potom je lepší přesvědčit zákazníka na EURO. Já to sice umím udělat tak, aby hořák zůstal napevno, ale zhlediska pracnosti to vyjde nastejno ne-li dráž. A navíc, případná výměna či oprava hořáku je při namontování EURO přípoje jednoduchá a mnimálně pracná.

4. WLSP je zařízení, které skutečně sváří drátem 0,6 až 1,6 je to "dělník"

a/ sundejte kola namažte osy a bude hned snadnější manipolace

b/ zásady jak u HOBBY tak u PRŮMSLU jsou stejné

c/ popřemýšlejte zda byste podavač sundal, udělal mu povozek, pořídil prodloužení propojovacího kabelu a   budete  takto "tahat" jen podavač a když použijete hořák o délce 4m, zvýšíte tím akční rádius zařízení

5. ať pořídíte jakoukoliv svářečku a přitom nedodržíte podmínky pro sváření bude to těžký boj

Závěrem - mým cílem není  Vás nazlobit, ale já Vaše podmínky neznám, tak jsem zde uvedl jen své poznatky z praxe. Osobně nejsem svářeč, ani technolog mám jen praxi v opravách a prodeji svářeček.

Přeji příjemnou neděli

Štěpánek 

loading